هوش نهم


در رابطه با آزمون هوش که بیشتر مورد توجه ورودی مدارس تیزهوشان هست این نکته را باید بدونید که آزمون سمپاد در مقطع نهم علاوه بر درس ریاضی،مطالعات، فارسی،  قرآن، علوم شامل هوش و استعداد تحلیلی هم میشه و خب تقریبا همه ی موسسات سراغ بخش هوش رفته اند یه سری ها تمام هوش ها و سوالات مرتبط به اون ها رو کار کردند و یه سری ها فقط هوش و استعداد تحلیلی می دونیم که بر اساس تعریف هوش از نگاه گاردنر ما هفت نوع هوش داریم. هوش کلامی، هوش ریاضی، هوش تصویری و... و درادامه به تحلیل هر کدام از این کتاب هامی پردازیم.

گاج -   IQهوش و استعداد تحلیلی

فقط برپایۀ هوش و استعداد تحلیلی کار کرده درسنامه خیلی کوتاه و مختصری دارد که زیاد جالب نیست. اما خب داخلش خیلی سوال مطرح کرده و آخرش هم پاسخ تشریحی داره به نظرم حل سوالاتش با توجه به این که حجمش کمه عمدتاً خیلی تکرار میشه خیلی زیاد می تونه کمک کنه که تو آزمون اصلی نتیجه بگیری.

هوش مالتیپل نهم خیلی سبز              

روی هرشش مدل هوشی که ممکنه ازش تو آزمون سمپاد سوال طرح بشه کار کرده آموزش خوبی نداره و درحد یک صفحه هست. اما سوال خیلی خیلی داره که بعد از هرفصل پاسخ تشریحی داره. در انتهای کتاب یه سری نمونه آزمون آورده که کمک می کنه با فرمت سوالات اصلی آشنا بشید. درکل کتاب پرحجمی هست اما کامل.

هوش ET گامی تا فرزانگان           

تمام هوش ها و حتی اضافه ترهم کار کرده یه جورای فوق هوش محسوب می شه البته حجمش خیلی خیلی بالاست و تقریبا900صفحه  هست. درسنامه خلاصه و خوبی داره مثال هم داخلش آورده تا مطلب جا بیفته کتاب خیلی خوبیهاما اگه به هوش و فراتر از اون علاقه دارید برید سراغش چون حوصله ی خیلی زیادی می خواد .

هوش و استعداد تحلیلی مبتکران          

راجع به 5مدل هوشی که بیشتر سمپاد میره سراغش کارکرده وداخل کتاب یک فصل برای افزایش سرعت ودقت شما برای حل مسئله هم طراحی کرده.یه سری آزمون بین المللی هوش رو برای آشنایی شما آورده که توی کتاب دیگه ای ندیدم. بدیش اینه که درسنامه  نداره و مستقیم میره سراغ سوالات و پاسخ تشریحیش هم تو جلد دوم کتاب هست در کل بانک سوال جامع و کاملیه.

هوش کمپلکس مهر وماه                        

راجع به 5 مدل هوش رایج کار کرده درسنامه خیلی خوبی به نسبت بقیه کتاب ها دارد و نکته هم داخلش عنوان کرده که جالبه پاسخنامه تشریحی رو داخل کتاب و انتهاش آورده و راه محاسبات سریع و تکنیک هاش روهم مطرح کرده در کل کتاب خوبیه .

نظر    اِن کتاب:

  1. کمپلکس مهر وماه 2- مبتکران 3-  خیلی سبز 4- فرزانگان  5- گاج