بهترین کتابهای روانشناسی که باید خواند چیست؟

اگر در لحظه ای از زندگی تون قرار دارید که فکر می کنید باید تغییر کنید بهترین راه  مطالعه کتاب های روانشناسی هست . اول باید بدونید که تغییری که دنبالش هستید تو چه زمینه ای هست (برای موفقیت یا برای ازدواج یا برای اعتماد به نفس) و دوم اینکه باید بدونید می خواید خودتون رو تغییر بدید یا اینکه فقط شرایط رو بسنجید و بر  اساس شرایط تصمیم مهمی بگیرید .ما باید بهترین خودمون باشیم و در کنارش با نزدیکانمون ارتباط برقرار کنیم .اگر شما همسری هستید که دنبال شرایط بهتر در زندگی زناشویی هستید یا بعنوان یک زن دنبال بهترین نسخه خودتون هستید یا اینکه می خواید در جامعه اعتماد به نفس بالایی داشته باشید یا اینکه خدای نکرده شکست عشقی خوردید و دنبال التیام زخم هاتون هستید پیشنهاد ما به شما مطالعه کتاب های زیر هست دلیل و نکات مهمش رو در ادامه بهتون میگیم .

1-هفت عادت در مردمان موثر - در این کتاب به جای تمرکز بر تغییر در جلوه های ظاهری رفتار ،نویسنده سعی دارد هسته درون شخصیت  شما را به انگیزه های شما وصل کند ،تا از حالت وابستگی  ،به استقلال برسید  .برای رشد همکاری های اجتماعی و افزایش اعتماد به نفس پیشنهاد می شود .

2-عشق کافی نیست- در این کتاب یاد می گیرید چطور  با غم جدایی کنار بیایید . اگر دچار شکست عاطفی شدید یا دلتنگ  بودید برای بازیابی امید و زندگی بهتر مطالعه این کتاب تا حدودی بهتان کمک می کند .

3-هنر ظریف بی خیالی – زندگی همواره با  مشکلات کوچک وبزرگ و اغلب خیلی سخت همراه است اگر معنا و علت آن را بدانید ادامه دادن در مسیر برای شما راحت تر است .برای التیام زندگی زناشویی و یا حتی برای ازدواج مطالعه این کتاب اثر بخش خواهد بود.

4-دختر ،عذر خواهی بسه- احساس نابرابری در همه موقعیت های اجتماعی مشکلی است که بانوان با آن مواجه هستند واز جامعه بخاطر واکنش های منفی آن می ترسند برای بالا بردن عزت نفس دختران یا موفقیت زنان در جامعه مطالعه این کتاب مناسب است .

5-آیین دوست یابی و چگونگی نفوذ در دیگران – این کتاب خیلی ساده و روان راهکارهایی برای اینکه دوست داشتنی باشیم یا چگونه طرز  تفکر خود را تحمیل کنیم یا اینکه طرز فکر افراد را نسبت به خودمان بدون دردسر تغییر دهیم ،ارائه می دهد.

راهکارهای ساده ای مثل اینکه شنونده خوبی باشیم یا اینکه دیگران را تشویق کنیم در مورد خودشان صحبت کنند و اینکه حس  کنند مهم هستند .اگر دنبال تغییر شخصیت و یا ایجاد انگیزه  در زندگی خودتان هستید کتاب خوبی را انتخاب کرده اید .

تصمیم گیری خوب منوط به توانایی شما در پیش بینی اتفاقات پیش روست .کتابهای روان شناسی به شما کمک می کنند تا اتفاقات بعدی زندگی تان را پیش بینی کنید و با ارائه روش هایی سعی در بهبود عملکرد شما می کنند. امیدواریم اگر کتابی از این متن را انتخاب کردید کمکیبرای شما بوده باشد.