اگر دنبال کتابی هستید تا به دوست یا همسر یا دختر یا پسر خود بدهید و هنوز گزینه ای توی ذهنتان نیست ما یک سری کتاب بهتون پیشنهاد میدیم تا کمکی کرده باشیم.

بهترین کتابهایی که میتوان به مادر یا کسی که دوستش دارید هدیه بدهید.

1- غرور و تعصب اثر جین آستن– اگر به دنبال یک رمان عاشقانه کلاسیک هستید بهترین گزینه است. این رمان عشق میان الیزابت بنت و دارسی را روایت میکند.

2- آناکارنینا اثر لئو تولستوی – داستانی را روایت میکند که در مورد طبقه اشراف خانوادهای روسی قرن 18 هست اما شخصیتهای آن را امروزه هم میتوانیم ببینیم. این کتاب از شاهکارهای ادبیات کلاسیک روسیه است.

3- بلندی های بادگیر اثر امیلی برونته – رمانی سرشار از عشق که داستان عشق هیث کلیف و کاترین ارنشا را روایت میکند. عشقی که پایان تلخی دارد وبسیاری از اطرافیان رابه نابودی می کشاند.

4- جین ایر اثر شارلوت برونته– کتابی عاشقانه درباره زندگی دختری یتیم است که در کودکی والدین خودش را از دست داده و به پرورشگاه سپرده می شود. تحصیلات و ذهن خلاقش به او کمک می کند تا بعدها به عنوان معلم وارد خانه مردی به نام روچستر شود. ادامه این داستان جذاب را از دست ندهید.

5- من پیش ازتو اثر جوجو مویز– داستان عاشقانه ای دختری به نام لوئیسا گلارک که برای پرستاری به خانه مرد ثروتمندی به نام ویل وارد می شود. اتفاقات میان این دو روایت کلی داستان است.

6-قهوه سرد آقای نویسنده اثر روزبه معین –آرمان شخصیت اصلی داستان است که عاشق دختری می شود که از او 15 سال بزرگتر است روایت های آشنایی آنها و کارهایی که آرمان انجام میدهد تا علاقه اش را بروز دهد روند اصلی داستان است.

7- سال بلوا اثر عباس معروفی – کتاب به موضوعات مختلفی می پردازد به عشق ممنوعه می پردازد و قدرت طلبی را به خوبی نشان میدهد. زن ستیزی را بررسی می کند و نشان میدهد تا چه حد زنان محدود هستند.

8- نامه هایی برای آیدا اثر شاملو – شامل بیست نامه عاشقانه احمد شاملو به همسرش است که در سالهای چهل و پنجاه خطاب به او نوشته است.

بهترین کتابهایی که برای هدیه به مردان و پسران مناسب هستند.

1- مردی به نام اوه  اثر فردریک بکمن– کتابی به قلم نویسنده برجسته سوئدی فردریک بکمن است که لحنی طنزآلود دارد ولی در عین حال داستانی غمناک محسوب می شود. داستان مرد میانسالی که از محل کارش اخراج شده و به علت فوت همسرش تبدیل به انسانی خشن و بداخلاق شده است. یک زوج ایرانی در همسایگی او نقل مکان می کنند و تعاملات آنها با یکدیگر روند داستان را تغییر میدهد.

2- موبی دیک اثر هرمان ملویل- در این کتاب با کاپیتان ایهب همراه می شویم که به دنبالانتقام از نهنگ سفید است او جان همه را به خطر می اندازد تا به هدفش برسد.

3- پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگوی- این رمان شرح تلاشهای یک ماهیگیر برای گرفتن یک نیزه ماهی بسیار بزرگ است. حتی  پیرمرد برای شکار این ماهی تصمیم میگیرد به جنگ مرگ برود.

4- استیوجابز اثر والتر ایزاکسون– نویسنده کتاب بیش از 40 مصاحبه با استیوجابز، اعضای خانواده اش، همکاران موافق و مخالف او در مدت طولانی فعالیت حرفه ای اش در شرکت اپل و نکست انجام داد. او بر اساس شنیده هایش در بیش از صد مصاحبه زندگی استیوجابز را در 39 فصل ارائه می کند.

5- پدرپولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی و شارون لچتر – نویسنده کتاب داستان دو پدر را روایت می کند یکی پدر خودش و دیگری  پدر دوست صمیمی اش. یکی معتقد است عشق به پول ریشه همه بدی هاست و دیگری می گفت نبود پول ریشه همه بدی هاست. ترکیب این دو نظریه متفاوت باعث شد ا ین کتاب جزو 10 کتاب پرفروش دنیا در سال 2016 شود.

بهترین کتابهای انگیزشی برای کسانی که دوستشان داریم.

1- تختخوابت را مرتب کن اثر ژنرال ویلیام اچ. مک  ریون-  این کتاب 10 فصلی داستان ژنرال بازنشسته ای است که در هر فصل اصول تربیتی یگان خودش را بیان می کند. با خواندن این کتاب می فهمید که اتفاقات کوچک چقدر تاثیرات بزرگ در زندگی می گذارد و هر کار کم اهمیتی مثل مرتب کردن تخت خواب چقدر افزایش حس رضایتمندی درونی ما میشود.

2- انسان در جستجوی معنا اثر ویکتور فرانکل-دکتر فرانکل نویسنده کتاب،زمانی که مشغول کار در اردوگاه کار اجباری آشویتس بود مشاهده کردآنچه باعث از پا در آمدن زندانیان است کمبود غذا وبیماری نیست بلکه نا امیدی آنها از زندگی بود. او در این اثر به شما کمک می کند چرایی زندگی تان را بیابید.

3- کیمیاگراثر پائولو کوئیلو -  این کتاب به قلم پائولو کوئیلو، داستان چوپانی را روایت می کند که به رویای گنجی بزرگ گله خود را رها می کند و سفری پرماجرا را شروع می کند. متن بسیار روان و خوبی دارد که تا آخر کتاب شما را مجذوب میکند.

4- چهار میثاق اثر دون میگل روئیس - نویسنده در این کتاب 4 نگاه سرخ پوستها به زندگی را تشریح کرده است. 1- کلام خود را به گناه آلوده نکنید 2- هیچ چیز را به خود نگیرید 3- تصورات باطل را کنار بگذارید 4 – نهایت تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت به کار گیرید.

5- دیگه عذرخواهی نکن دختراثر ریچل هاریس– نویسنده در این کتاب از زنان می خواهد به خاطر دیده شدن و یا ترس از انکار دیگران، دست به کاری نزنند و خودشان باشند.

6- بهترین خودت باش اثر ریچل هاریس- این کتاب با ارائه برخی راهکارهای ساده به شما کمک می کند استرس خود را کنترل کنید و اجازه ندهید هیچ عامل بیرون شادی درونیتان را از بین ببرد.

کتابهایی که می توان به استاد ، معلم و افراد برجسته هدیه داد.

1- اثر مرکب اثردارن هاردی – هیچ وقت دیر نیست و مفاهیم و کاربردهای این کتاب برای همه سنین مناسب است تا به سمت موفقیت گام بردارند و این کار را با مطالعه این کتاب شروع کنند.

2- جز از کل اثر استیو تولتز-  داستان دو برادر که یکی قهرمان و محبوبترین چهره مردم شهرش است و برادر دیگر یکی از زندانی های تبهکار شهر. برادر تبهکار شهر را می سوزاند و با فصل جدید از زندگی در پاریس رو به روی می شود.

3 –کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو – این کتاب به قلم پائولوکوئیلو ، داستان چوپانی را روایت میکند که به رویای گنجی بزرگ گله خود را رها می کند و سفری پرماجرا را شروع می کند. متن بسیار روان و خوبی دارد که تا آخر کتاب شما را مجذوب می کند.

4- شوهر آهو خانم اثرعلی محمد افغانی– این رمان در مورد یک مرد چند همسره است و زندگی و روابط بین آنها را روایت می کند. اشاراتی هم به وضعیت بد زنان ایران و تاریخ ایران هم دارد.

5- هفت عادت مردمان موثر اثر استفان کاوی– در ان کتاب به جای تمرکز به تغییر در جلوه های ظاهری رفتار ، نویسنده سعی دارد هسته درونی شخصیت شما را به انگیزه های درونی شما وصل کند تا از حالت وابستگی به استقلال برسید.

بهترین کتاب هایی که مناسب دختران برای مواجهه با محدودیت های جامعه هست را در زیر بیان کرده ایم.

1- خودت باش دختراثر ریچل هالیس – بهترین کتاب برای افزایش اعتماد به نفس و ایجاد پیام های مثبت و امیدبخش به دختران است. مجموعه ای از داستان های خنده دار، غم انگیز و عجیب که همه یک چیز را بیان می کنند و آن متکی بودن آدمی به خود اوست. اولین تغییر را باید خودمان ایجاد کنیم.

2- ملت عشق اثر الیف شافاک-  داستان تبدیل شدن دو فرد به دو دوست صمیمی را روایت می کند و داستانهای شمس و مولانا هم به صورت موازی پیش می رود. که چگونه رومی شروع به تغییر می کند و چگونه مردم از شمس و خانواده مولوی نفرت پیدا کردند.

3 شدن اثرمیشل اوباما – داستان فراز و فرودهای زندگی مرد و زنی ست که تمام زندگی جنگیدند تا پله های ترقی را طی کنند. شدن تجربه شخصی میشل  اوباماست که به گفته خود او درباره ریشه هایش نوشته شده است.

4- دختری که پادشاه سوئد را نجات داد اثریوناس یوناسون-کتاب در مورد دختری فقیر است که در یکی از محله های فقیر آفریقای جنوبی به دنیا می آید او با وجود فقر زیاد، رویاهای بزرگی دارد، او نابغه ریاضی ست. در نهایت به سوئد پناهنده می شود و به سازمان هسته ای راه می یابد. او قرار است در آنجا کارهای بزرگی انجام دهد حتی نجات جهان.

5- دختر، عذرخواهی بسه اثر ریچل هالیس-احساس نابرابری در همه موقعیت های اجتماعی مشکلی است که بانوان با آن مواجه هستند و از جامعه به خاطر واکنش هاای منفی آن می ترسند. برای بالا بردن عزت نفس دختران مطالعه این کتاب پیشنهاد می شود.