سهل گرایی

انجام راحت‌تر مهم‌ترین کارها

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: ... این روزها بیشترِ ما تا می‌توانیم همیشه زحمت می...
  • مشخصات: موضوع:روانشناسی و موفقیت نویسنده:گرگ مک کیون مترجم:فاطمه جابیک-فرزانه حاج خلیلی ناشر:میلکان تعداد صفحه:216
147,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

نویسندهٔ کتاب اصل‌گرایی این بار به دنبال سهل‌گرایی رفته است. گرگ مک کیون در کتاب سهل‌گرایی سعی کرده است راهی برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر با زحمت کمتر به ما نشان دهد. سهل‌گرایی هم از کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز است. سؤال اساسی کتاب این است: چه اتفاقی در زندگی‌تان می‌تواند بیفتد اگر چیزهای آسان ولی بی‌معنا، سخت‌تر و چیزهای ضروری، آسان‌تر شوند؟ سهل‌گرایی با ترجمهٔ فاطمه جابیک و فرزانه حاج‌خلیلی در انتشارات میلکان به چاپ رسیده است.

خلاصه کتاب
... این روزها بیشترِ ما تا می‌توانیم همیشه زحمت می‌کشیم. ضرب‌آهنگی در کار نیست، هرچه هست فقط تلاش طاقت‌فرساست. ما در دورانی زندگی می‌کنیم که فرصت‌های زیادی پیش رو داریم. ولی زندگی مدرن مانند کوهنوردی در ارتفاع بالاست. ذهن‌مان خوب کار نمی‌کند و انگار مِه‌گرفته است. زمین زیرپای‌مان متزلزل به نظر می‌رسد. هوا رقیق است و احساس می‌کنیم حتی سه سانتی‌متر پیش‌رفتن هم به طرز عجیبی خسته‌کننده است. شاید این حال به‌دلیل ترس بی‌پایان و نبود قطعیت در مورد آینده است. شاید به‌دلیل تنهایی و انزواست. شاید به علت نگرانی‌ها و مشکلات مالی است. شاید به‌خاطر مسئولیت‌هاست؛ همهٔ فشارهایی که روزانه ما را خفه می‌کنند. علت هرچه باشد، نتیجه این است که دو برابر کار می‌کنیم ولی نیمی از حقوق سابق را داریم چون حقوق‌مان تغییری نکرده است. زندگی از هر نظر واقعاً سخت است: هم پیچیده و سنگین و هم ناراحت‌کننده و خسته‌کننده. ناامیدی سخت است. پرداخت قبوض، روابط پرتنش، بزرگ‌کردن بچه‌ها و ازدست‌دادن عزیزان سخت است. در دوره‌هایی، هر روزِ زندگی دشوار است. تظاهر به این‌که کتابی می‌تواند همهٔ این دشواری‌ها را از بین ببرد خیالی واهی است. این کتاب را ننوشتم تا این مصائب را کم‌اهمیت جلوه دهم، بلکه این کتاب را نوشتم تا کمک کنم از بار سنگین مصائب بکاهید. شاید این کتاب تحمل چیزهای سخت و طرز برخورد با آن‌ها را کاملاً آسان نکند ولی باور دارم که بسیاری از چیزهای سخت را حداقل آسان‌تر می‌کند. چالش‌های سنگین و بزرگ که ما را آشفته و خسته می‌کنند طبیعی هستند، ولی احساس آشفتگی و خستگی به‌دلیل ناامیدی‌ها و ناراحتیِ هر روز نیز به همان می‌کنند. علت هرچه باشد، نتیجه این است که دو برابر کار می‌کنیم ولی نیمی از حقوق سابق را داریم چون حقوق‌مان تغییری نکرده است. زندگی از هر نظر واقعاً سخت است: هم پیچیده و سنگین و هم ناراحت‌کننده و خسته‌کننده. ناامیدی سخت است. پرداخت قبوض، روابط پرتنش، بزرگ‌کردن بچه‌ها و ازدست‌دادن عزیزان سخت است. در دوره‌هایی، هر روزِ زندگی دشوار است. تظاهر به این‌که کتابی می‌تواند همهٔ این دشواری‌ها را از بین ببرد خیالی واهی است....
مشخصات
موضوع:روانشناسی و موفقیت
نویسنده:گرگ مک کیون
مترجم:فاطمه جابیک-فرزانه حاج خلیلی
ناشر:میلکان
تعداد صفحه:216

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...