راهنمای خوشبختی و ثروتمندی به روایت ناوال راویکانت

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: خیلی خودتان را جدی نگیرید. شما فقط میمونی هستید که... خوشبختی را باید یاد گرفت ده سال پیش، اگر می‌پرسیدید که چقدر خوشحالم، پاسخ ن... در مقیاس ۱ تا ۱۰، می‌گفتم ۲ تا ۳. در بهترین روزها... امروز نمرهٔ من ۹ از ۱۰ است. بله، پول کمک کرد، اما... خوشبختی چیزی نیست که آن را به ارث ببرید یا حتی انت... به‌نظرم مثل همهٔ سؤالات بزرگ دیگر، خوشبختی هم موضو...
  • مشخصات: موضوع:مدیریت و کسب و کار نویسنده:اریک یورگنسن مترجم:فریده صالحی ناشر:میلکان تعداد صفحه:200
72,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

اریک یورگنسن گفته است این کتاب را کاملاً از روی رونوشت‌ها، توییت‌ها و صحبت‌های منتشرشدهٔ خود ناوال نوشته. تلاشش این بوده که حرف‌های ناوال را با زبان خودش ارائه کند. مصاحبه‌ها رونویسی، ویرایش و مجدداً تنظیم شده‌اند تا روان‌تر باشند. او تمام تلاشش را کرده تا ایده‌های ناوال را از قول خود او نقل کند. او درباره ناوال می‌گوید: «ناوال یکی از باهوش‌ترین و شجاع‌ترین کسانی است که تاکنون ملاقات کرده‌ام. نه آن شجاعتی که بخواهد «بدون فکرکردن درون آتش برود»؛ بلکه «عمیق فکر می‌کند و به همه می‌گوید که روی آتش اشتباهی تمرکز کرده‌اند». او به‌ندرت در توافقی عمومی قرار می‌گیرد. منحصربه‌فردبودن دنیا، سبک زندگی، روابط خانوادگی و موفقیت‌های استارت‌آپی او بازتاب انتخاب‌های آگاهانه‌ای است که برای انجام‌دادن متفاوت کارها در پیش گرفته است.»

خلاصه کتاب
خیلی خودتان را جدی نگیرید. شما فقط میمونی هستید که نقشه‌ای دارد.
خوشبختی را باید یاد گرفت
ده سال پیش، اگر می‌پرسیدید که چقدر خوشحالم، پاسخ نمی‌دادم. اصلاً دوست نداشتم درباره‌اش صحبت کنم.
در مقیاس ۱ تا ۱۰، می‌گفتم ۲ تا ۳. در بهترین روزها این عدد شاید به ۴ می‌رسید. اما من برای شادبودن ارزشی قائل نبودم.
امروز نمرهٔ من ۹ از ۱۰ است. بله، پول کمک کرد، اما در واقع سهم خیلی کوچکی از خوشبختی‌ام را تشکیل داده است. بیشتر آن ناشی از چیزهایی است که طی این سال‌ها یاد گرفتم و متوجه شدم که خوشبختی خودم مهم‌ترین چیز برای من است. من آن را با تکنیک‌های زیادی پرورش دادم.
خوشبختی چیزی نیست که آن را به ارث ببرید یا حتی انتخاب کنید. بلکه مهارتی کاملاً شخصی است که می‌توان آن را یاد گرفت؛ مثل تناسب اندام یا تغذیه.
به‌نظرم مثل همهٔ سؤالات بزرگ دیگر، خوشبختی هم موضوعی است که مدام تکامل پیدا می‌کند. وقتی بچه‌اید، از مادر خود می‌پرسید: «وقتی می‌میریم چه می‌شود؟ بابانوئل واقعی است؟ خدا وجود دارد؟ باید خوشحال باشم؟ با چه کسی باید ازدواج کنم؟» سؤال‌هایی از این قبیل. هیچ پاسخ جامعی وجود ندارد زیرا نسخه‌ای واحد را نمی‌توان برای همه تجویز کرد. این گونه سؤال‌ها یک پاسخ نهایی دارند، اما پاسخ‌های آن‌ها شخصی است.
مشخصات
موضوع:مدیریت و کسب و کار
نویسنده:اریک یورگنسن
مترجم:فریده صالحی
ناشر:میلکان
تعداد صفحه:200

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...