خلق شادی با هنر ژاپنی

زیرورو کردن زندگی با جادوی سازمان‌دهی و مرتب کردن

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: از خودتان بپرسید آیا این چیز شادی‌آور است. معیار تصمیم‌گیری دراین‌رابطه که چه‌چیز را نگه داری... فراموش نکنید چیزی را انتخاب نمی‌کنید که باید دور ب...
  • مشخصات: موضوع:روانشناسی و خلاقیت نویسنده:ماری کندو مترجم:فرزانه حاج خلیلی ناشر:میلکان تعداد صفحه:231
88,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

این راهنمای مصور مجموعه‌ای کامل از روش کانماری دررابطه ‌با نحوه انجام است. به کسانی که خودشان را به ایجاد نظم متعهد کرده‌اند، بسیار کمک می‌کند؛ درست مانند دستی که همان‌جایی را می‌خاراند که می‌خارد. امیدوارم این کتاب را خط‌به‌خط بخوانید. برای کسانی که تا حدی منظم شده‌اند، ولی جزئیاتِ بیش‌تری می‌خواهند، این راهنما یک «دائرة‌المعارف ایجاد نظم» است. هر موقع می‌خواهید مطمئن شوید کاری خاص را چطور باید انجام دهید، کافی است به بخش مربوط رجوع کنید.

خلاصه کتاب
از خودتان بپرسید آیا این چیز شادی‌آور است.
معیار تصمیم‌گیری دراین‌رابطه که چه‌چیز را نگه دارید و چه‌چیز را دور بیندازید این است که آیا چیزی شادی‌آور هست یا نه. در زمان تصمیم‌گیری، مهم است آن چیز را لمس کنید، یعنی آن‌را محکم در دو دست‌تان بگیرید، طوری که انگار با او دردودل می‌کنید. ببینید در حین انجام این کار عکس‌العملِ بدن‌تان چگونه است. وقتی چیزی شادی‌آور است، باید هیجانِ آن‌را حس کنید، انگار سلول‌های بدن‌تان دارند کم‌کم زیاد می‌شوند. اگر چیزی را در دست‌تان بگیرید که برای‌تان شادی‌آور نباشد، احساس می‌کنید بدن‌تان سنگین‌تر شده است.
فراموش نکنید چیزی را انتخاب نمی‌کنید که باید دور بیندازید، بلکه چیزی را انتخاب می‌کنید که می‌خواهید نگه دارید. تنها چیزهایی را نگه دارید که برای‌تان شادی‌آورند و چیزهایی را که این‌گونه نیستند، دور بیندازید. فراموش نکنید قبل از خداحافظی از آن‌ها تشکر کنید. اگر با حس سپاسگزاری چیزهایی را که در زندگی‌تان بوده است، دور بیندازید، قدردانیِ خود و همچنین میل به مراقبتِ بهتر از چیزهای زندگی‌تان را تقویت می‌کنید.
مشخصات
موضوع:روانشناسی و خلاقیت
نویسنده:ماری کندو
مترجم:فرزانه حاج خلیلی
ناشر:میلکان
تعداد صفحه:231

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...