کارما

رهنمودهای یک یوگی برای ساختن ماهرانه سرنوشت

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: کارما اساس طبیعی تمام هستی است. قانونی نیست که از...
  • مشخصات: موضوع:فلسفه و منطق نویسنده:سادگورو مترجم:هما قناد ناشر:میلکان تعداد صفحه:240
179,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

کارما در اصل واژه‌های هندی است، به تمام واژه‌نامه‌ها راه‌یافته است. این کلمه صرفاً به کتاب‌های قطور ماوراءالطبیعه و مقالات دانشگاهی محدود نمی‌شود، بلکه اصطلاحی است که وارد تمام لغت‌نامه‌های سراسر دنیا، از تخصصی تا عمومی شده است. کارما تنها مفهومی در جهان است که به سرگشتگی انسان در هنگام مواجهه با رنج می‌پردازد. تنها استدلالی است که بی‌نظمی دنیایی را که در آن زندگی می‌کنیم توضیح می‌دهد. شاید هیچ کلمه دیگری به‌خوبی کارما به چرای سرشار از سردرگمی انسان پاسخ ندهد. یا نتواند پاسخ دهد. این کلمه مدت‌هاست که یا به شکلی عجیب بیش از حد ساده، یا بدون اینکه نیاز باشد رازآلود جلوه داده شده است. وقت آن است که به کشف عمیق‌تری از این مفهوم بپردازیم و واژه‌ای را بررسی کنیم که از آن، بیش از هر واژه غیرمادی دیگری، استفاده مفرط و اشتباه شده اما بازهم نمی‌شود آن را نادیده گرفت. وقتش رسیده که ببینیم کارما با حیاتی‌ترین مسائل بشر، یعنی معنای زندگی و مهم‌تر از آن نحوه زندگی‌کردن، چه ارتباطی دارد.

خلاصه کتاب
کارما اساس طبیعی تمام هستی است. قانونی نیست که از بالا اعمال شده باشد. اجازه نمی‌دهد مسئولیتمان را به دیگران بسپاریم؛ اجازه نمی‌دهد والدین، معلمان، کشور، سیاستمداران، خدایان یا سرنوشتمان را مقصر بدانیم. کاری می‌کند که تک‌تک ما مسئول سرنوشت و مهم‌تر از همه تجربه‌ای باشیم که از زندگی داریم. پس تنها سؤال مناسب در اینجا این است: آماده مواجهه با کارما هستید؟ آیا آماده شنیدن موضوعی چنان قدرت بخش هستید که به شما نشان می‌دهد می‌توانید اختیار کامل زندگی خود را در دست بگیرید؟ اگرنه، دیگر به خواندن ادامه ندهید. اگر مشتاق و کنجکاوید که بدانید این سازوکار چگونه عمل می‌کند، این کتاب می‌تواند راهنمای شما باشد. تنها کاری که پس از خواندن این کتاب باید انجام دهید این است که موتورتان را راه بیندازید و رهسپار سفر تازه زندگی خود شوید. وقتی پشت فرمان باشید تجربه سواری دیگر مانند قبل نخواهد بود. اما باید نکته‌ای را به‌خاطر داشته باشید. کارما مکتب نیست. نه بابت تعهد به آن پاداش می‌گیرید و نه به‌خاطر ناباوری به آن نمره منفی. کارما آیین، کتاب مقدس، ایدئولوژی، فلسفه یا اصل نظری نیست. صرفاً واقعیتی است که وجود دارد؛ سازوکاری وجودی است. چه شما آن را تصدیق کنید چه نکنید، چه به آن احترام بگذارید چه بی‌اعتنایی کنید، مانند خورشید کارش را انجام می‌دهد. کارما به دنبال تشکیل باشگاه هواداران برای خودش نیست. فقط شما را از مسافری هراسان و وحشت‌زده در صندلی عقب به راننده‌ای با اعتمادبه‌نفس تبدیل می‌کند که فرمان را در دست دارد و با خوشحالی مسیر سرنوشت خود را تعیین می‌کند.
مشخصات
موضوع:فلسفه و منطق
نویسنده:سادگورو
مترجم:هما قناد
ناشر:میلکان
تعداد صفحه:240

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...