دمی آرام گیر و فرزانه شو

چگونه در این دنیای پرتلاطم، آرام و آگاه باشیم!

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: وقتی همه‌چیز در اطرافم بسیار سریع در حرکت است، درن... غالباً می‌پنداریم ذهن و جهان مستقل از یکدیگرند. اگ...
  • مشخصات: موضوع:روانشناسی و موفقیت نویسنده:هیمن سونیم مترجم:نازنین فیروزی ناشر:میلکان تعداد صفحه:186
52,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

هیمن سونیم در کتاب دمی آرام گیر و فرزانه شو راهکارهایی ساده اما کارآمد به مخاطبانش ارائه می‌کند. راهکارهایی که قرار است به همه افراد کمک کنند تا ذهنشان را به آرامش برسانند و اضطراب، تشویش و درگیری‌های ذهنی را در کنترل خود دربیاورند. این روش‌ها به همه افراد کمک می‌کند تا در دنیایی که روز به روز ناآرام‌تر می‌شود، آرام بمانند. هشت فصل این کتاب به موضوعات مختلفی می‌پردازند که در کنار هم قرار می‌گیرند و یک تصویر کلی را به مخاطبان نشان می‌دهند. عشق، دوست داشتن هم‌نوعان، بخشش و  ... مسیرهای دیگری که انسان‌ها را به آرامش می‌رساند.

خلاصه کتاب
وقتی همه‌چیز در اطرافم بسیار سریع در حرکت است، درنگی می‌کنم و از خود می‌پرسم: «این‌همه غوغا در جهان برپاست یا در ذهن من؟»
غالباً می‌پنداریم ذهن و جهان مستقل از یکدیگرند. اگر کسی از ما بپرسد ذهن‌مان کجاست، بیش‌ترمان به سر یا قلب‌مان اشاره می‌کنیم؛ اما هیچ‌کس به درختان یا به آسمان اشاره‌ای نمی‌کند. ما میان آن‌چه درون ذهن‌مان می‌گذرد و آن‌چه در دنیای خارج اتفاق می‌افتد، مرز مشخصی قائل می‌شویم. در مقایسه با جهان پهناور بیرون، ذهنی که درون بدن جای دارد می‌تواند حس کند کوچک، آسیب‌پذیر و گاهی هم ناتوان است؛ اما طبق آموزه‌های بودا، مرز بین ذهن و جهانْ باریک و نفوذپذیر و در اصل واهی است. چنین نیست که جهان به‌طور عینی مسرت‌بخش یا غم‌انگیز باشد و در ما نیز احساسی متقابل ایجاد کند؛ برعکس، چنین احساساتی از ذهن نشئت می‌گیرند و ذهن هم ادراکش را به جهان تعمیم می‌دهد. جهان ذاتاً مسرت‌بخش یا غم‌انگیز نیست؛ فقط هست.
مشخصات
موضوع:روانشناسی و موفقیت
نویسنده:هیمن سونیم
مترجم:نازنین فیروزی
ناشر:میلکان
تعداد صفحه:186

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...