کمتر گند بزن

دست از تخریب خودت بردار و زندگی‌ات را پس بگیر

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: تا الآن باید این را فهمیده باشی که این‌طور نیست که... اگر از این‌جور حرف‌ها با خودت می‌زنی، این کتاب نجا... اگر آگاهانه از روی هواوهوس یا برمبنای یک‌سری نقشه‌... این به معنی کمبود یا نقصانی از جانب تو نیست. بیشتر... اجازه بده درست همین‌جا توقف کنم و مقداری درمورد ضم... نویسنده، عصب‌شناس و پروفسور دپارتمان علوم روانی و... و مسئلهٔ مرتبط با ضمیرِ ناخودآگاه این است که کاملا... همه‌چیز خوب است.
  • مشخصات: موضوع:روانشناسی و موفقیت نویسنده:گری جان بیشاپ مترجم:حین گازر ناشر:کوله پشتی تعداد صفحه:176
95,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

این کتابِ کوچک، آخرین پرده‌برداری از مزخرفات و دگرگون‌کردن آن‌هاست؛ همان مزخرفاتی که دائماً زندگی‌ را به گند می‌کشند. پس اگر خسته، وامانده، کسل، بی‌عشق، بی‌حرکت هستید. اگر نمی‌توانید آن‌طور که لایقتان است پیشرفت کنید، اگر نمی‌توانید آرامش را به زندگیتان برگردانید و زود عصبی می‌شوید. این کتاب برای شما نوشته شده است. این کتاب را بخوانید ویژگی های آن را استفاده کنید و زندگی تازه‌ای شروع کنید.

خلاصه کتاب
تا الآن باید این را فهمیده باشی که این‌طور نیست که سرِ صبح بیدار شوی و به خودت بگویی: «خیلی‌خب، این همان روزی‌ست که اشتباه‌های فلج‌کننده در دوستی‌هایم را پیدا می‌کنم و به تمام آنها خاتمه می‌دهم.» یا «چطور می‌توانم امروز سربه‌سر نامزدم بگذارم؟» یا «رابطهٔ من و همدمم خیلی عالی‌ست. چطور می‌توانم ازدواجم را به‌هم بزنم؟»
اگر از این‌جور حرف‌ها با خودت می‌زنی، این کتاب نجاتت نمی‌دهد. یوگا را امتحان کن.
اگر آگاهانه از روی هواوهوس یا برمبنای یک‌سری نقشه‌های استادانهٔ منحط، موفقیت خودت را خراب نمی‌کنی، اگر صبح بیدار نمی‌شوی و فعالانه به‌دنبالِ خراب‌کردن تمام چیزهایی که ساختی، نیستی، پس چطور شد که به اینجا رسیدیم؟ من به این نتیجه رسیده‌ام که این فرایند باید ناآگاهانه باشد. وسوسه، اشتیاق، اجبار و هرچه که نامش را می‌گذاری، از اعماق ذهنت به سطح آن آمده و تو بر اساس آن عمل کرده‌ای.
این به معنی کمبود یا نقصانی از جانب تو نیست. بیشتر شبیه وجود چیزی در خفا و سایه است. چیزی که هرگز درکش نکرده‌ای و در لحظاتی به واقعیت تبدیل می‌شود. چیزی که مانند همسایهٔ غریبهٔ ناخوانده در مهمانی چهارم جولای ظاهر می‌شود.
اجازه بده درست همین‌جا توقف کنم و مقداری درمورد ضمیر ناخودآگاهت توضیح دهم. این از آن کلمه‌های قلمبه‌سلمبهٔ خودیاری یا روانکاوی نیست. کاملاً واقعی‌ست، و وجود دارد، و وجود تو را مثل یک عروسک قدیمی کنترل و اداره می‌کند.
نویسنده، عصب‌شناس و پروفسور دپارتمان علوم روانی و رفتاری دانشگاه استنفورد، دیوید ایگلمن۱۵، می‌گوید: «بخش آگاه - همان «من» که هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوی، به زندگی تلنگر می‌زند - بخش بسیار ظریفی از عملکرد است.» به‌طور بنیادین، ما بر اساس سطحی عمل می‌کنیم که حتی اغلب اوقات از وجود آن آگاهی نداریم.
و مسئلهٔ مرتبط با ضمیرِ ناخودآگاه این است که کاملاً آزاد و انعطاف‌پذیر شروع می‌شود، اما در طول زمان، تثبیت می‌یابد، سخت، قابل پیش‌بینی. چطور این اتفاق می‌افتد؟ بیا نگاهی بیندازیم.
همه‌چیز خوب است.
مشخصات
موضوع:روانشناسی و موفقیت
نویسنده:گری جان بیشاپ
مترجم:حین گازر
ناشر:کوله پشتی
تعداد صفحه:176

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...