خواستن توانستن نیست

راه‌های پنهان موفقیت را کشف کنید

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: رفتار هدفمندانه به شیوه‌هایی که می‌دانید روی خصوصی... همان‌طور که ذهن و جسم شما رابطه‌ای دوسویه دارند، ش...
  • مشخصات: موضوع:روانشناسی و موفقیت نویسنده:بنجامین هاردی مترجم:رویا درخشان ناشر:کوله پشتی تعداد صفحه:232
140,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

ما در تمام زندگی اعتیادهای پذیرفته‌شده یکدیگر را تشدید می‌کنیم و زندگ افراد را تحت استرس مداوم و ناهنجاری‌های خواب قرار می‌دهند. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم، ما فقط یک زندگی بخورونمیر برای خودمان دست‌وپا کرده‌ایم. اعتیاد داشتن تبدیل به یک هنجار شده است، اما اگر می‌خواهید زندگی خود را کنترل کنید، قدرت اراده نباید استراتژی انتخابی شما باشد. عوامل بازدارنده زیادی در محیط اطراف ما وجود دارند که علیه ما قد علم کرده‌اند. هر تصمیمی که می‌گیریم به محض بیدار شدن و برداشتن گوشی هوشمند آن تصمیم را زیر پا می‌گذاریم. کتاب خواستن توانستن نیست به شما یاد می‌دهد چگونه از شر اعتیادهای خود خلاص شوید.

خلاصه کتاب
رفتار هدفمندانه به شیوه‌هایی که می‌دانید روی خصوصیات روحی شما اثر می‌گذارد در علم روان‌شناسی «پیش‌آگاهی» نامیده می‌شود. خیلی ساده است: چیزی از قبل، یا «پیش» از مرحلهٔ شناخت و احساس اتفاق می‌افتد. به‌عبارت‌دیگر، شما می‌توانید به‌طور هدفمند تجربهٔ درونی خودتان را با به‌کاربردن رفتارهای خاص تحریک، کنترل، و پیش‌بینی کنید. مثلاً اگر می‌خواهید انگیزه پیدا کنید، کافی است چند لحظه دست‌های خود را محکم به‌هم فشار دهید، در فضای باز اطراف خانه‌تان با سرعت بدوید و یک دوش آب سرد بگیرید. با یک نفر قرار ملاقات (عاشقانه) بگذارید و بدون درنظرگرفتن نتیجه، خواهید دید که چه انسان ریسک‌پذیری می‌شوید. ایجاد چنین تغییری در خصوصیات روحی، تصمیمات شما را در آینده نیز تغییر خواهد داد.
همان‌طور که ذهن و جسم شما رابطه‌ای دوسویه دارند، شما و محیط اطرافتان هم رابطه‌ای دوسویه دارید. وقتی یک بخش را تغییر می‌دهید، درواقع کل را تغییر می‌دهید. محیط شما وضعیت روحی و احساسی شما را تا حد زیادی تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. درنتیجه، به‌زودی می‌توانید پیش‌بینی کنید در محیط‌های خاص و در معاشرت با افراد خاص چه احساسی خواهید داشت؛ مثلاً من وقتی در مکانی جذاب و در کنار افرادی شگفت‌انگیز قرار می‌گیرم انگیزه و الهام بیشتری در خود حس می‌کنم و یا وقتی در فضایی روحانی قرار می‌گیرم، اندیشمند و فروتن می‌شوم. پس باید گفت پیش‌آگاهی به‌منزلهٔ پیش‌بینی و خلق وضعیت خصوصیات روحی خودمان در آینده با بهره‌گرفتن از شکل‌دادن به عوامل محیطی زمان حال است.
مشخصات
موضوع:روانشناسی و موفقیت
نویسنده:بنجامین هاردی
مترجم:رویا درخشان
ناشر:کوله پشتی
تعداد صفحه:232

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...