در محاصره احمق ها

شناخت آدم‌هایی که نمی‌توانیم بشناسیم

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: حرف عجیبی زدم؟ پس بگذارید بیشتر توضیح بدهم. هر سخن... شاید ناراحت‌کننده باشد که بدانیم ما به عنوان گویند...
  • مشخصات: موضوع:روانشناسی و موفقیت نویسنده:توماس اریکسون مترجم:آناهیتا دخیلی ناشر:کوله پشتی تعداد صفحه:336
155,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

این کتاب پر از اطلاعات عملی برای نحوهٔ برقراری ارتباط موفق با انسان‌های پیرامون است و به خواننده کمک می‌کند تا با روش‌های ساده، آدم‌های اطراف خود را بشناسد و بدین ترتیب با آدم‌های پیرامونش، از همسرش گرفته تا همکاران و دوستانش، بهتر و مؤثرتر ارتباط برقرار کند. نویسندهٔ این کتاب توماس اریکسون استاد دانشگاه و مدرس حوزهٔ ارتباطات انسانی، رفتارهای انسانی، مدیریت و رهبری و نیز نویسندهٔ کتاب‌هایی در حوزهٔ رفتارهای انسانی و ارتباطات میان‌فردی است. این کتاب به شما کمک می‌کند به یک شناخت حقیقی از اطرافیانتان برسید. شناختی دقیق که شما را با واقعیت همراه می‌کند.

خلاصه کتاب
حرف عجیبی زدم؟ پس بگذارید بیشتر توضیح بدهم. هر سخنی که به کسی بزنید از فیلتر ذهنی او عبور می‌کند: اشارات، اطلاعات جانبدارانه و متعصبانه، پیش‌فرض‌ها و پیش‌انگاره‌های ذهنی. آنچه از سخنان شما باقی می‌ماند پیامی است که او درک می‌کند و می‌فهمد. به دلایل متفاوت، پیام شما آن‌گونه دریافت می‌شود که شنونده می‌خواهد؛ یعنی بعد از تفسیر و تعبیرِ او فهمیده می‌شود. در پایان، پیام به گونه‌ای به مخاطب منتقل می‌شود که با قصد و منظور شما به کلی تفاوت دارد. طبعاً آنچه از فحوای پیام شما فهمیده می‌شود بستگی به کسی دارد که حرف شما را می‌شنود. به ندرت کسی پیام شما را دقیقاً به همان‌گونه می‌فهمد که شما قصد بیانش را داشته‌اید.
شاید ناراحت‌کننده باشد که بدانیم ما به عنوان گوینده و تولیدکنندهٔ پیام کنترل اندکی بر میزان درک و فهم شنونده از آن پیام داریم. مهم نیست شما چه مؤلفه‌هایی را برای ترغیب ذهن شنونده به درک صحیح‌تر و دقیق‌تر پیامتان به کار ببرید. هرچه بکنید، برای درک دقیق و صحیح پیام از سوی شنونده کاری از دستتان برنمی‌آید. این یکی از چالش‌های متعدد در برقراری ارتباط بین افراد است. شما که نمی‌توانید کارکرد ذهنی مخاطبتان را تغییر دهید. با وجود این، بسیاری از مردم هم می‌دانند انتظار چه نوع رفتاری را از طرف مقابل دارند و هم به آن رفتار حساس‌اند. پس اگر جوری رفتارتان را تعدیل کنید و کردارتان را تغییر دهید که بتوانید انتظار طرف مقابلتان را برآورده سازید ارتباطی مؤثرتر و تعاملی موفق‌تر خواهید داشت.
مشخصات
موضوع:روانشناسی و موفقیت
نویسنده:توماس اریکسون
مترجم:آناهیتا دخیلی
ناشر:کوله پشتی
تعداد صفحه:336

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...