راهنمای تقویت فن بیان و تسلط بر سخنرانی

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، جسارت حرف زدن پیدا کنید، و برای مخاطبان خود الهام‌بخش باشید

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: تا جای ممکن مخاطبان خود را بشناسید که بتوانید بهتر... در ادامه سؤالاتی را مطرح کرده‌ام تا وقتی که می‌خوا... - تعداد مخاطبان حدوداً چند نفر است؟ - آیا در میان مخاطبان، کسی از نظر برخورداری از اطل... - آیا واژه یا عبارت تخصصی خاصی را در حرف‌هایتان به... - آیا مخاطبان شما به میل خودشان در سخنرانی‌تان شرک... - دلایل احتمالی حضور آن‌ها در سخنرانی‌تان چیست؟ - آیا موضوع سخنرانی شما با باورها و اعتقاداتی مرتب... - اگر طرز فکری دارند که باعث مقاومت‌کردن مخاطبان م... - آیا با فرهنگ آن‌ها آشنا هستید؟ چراکه برای طرز لب... - قرار است که از سخنرانی شما چه چیزی عاید مخاطبانت...
  • مشخصات: موضوع:روانشناسی و موفقیت نویسنده:آماندا هنسی مترجم:حنانه گرجی ناشر:کوله پشتی تعداد صفحه:216
98,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

تجربهٔ آماده‌شدن برای سخنرانی و ارائهٔ آن اصلاً نباید ترسناک و عذاب‌آور باشد. بلکه در عوض می‌تواند مثل سفری ماجراجویانه و مهیج به سرزمین ناشناخته‌ها یا مأموریتی همراه با کشف، عشق و بهره‌مندی از ثمرات آن باشد.تپش قلبتان باید به‌خاطر هیجان باشد، نه از روی ترس. باید بتوانید مثل یک قهرمان داستانتان را بگویید، شوخی کنید، با تمام وجود قلب، جسم و جان خود را درگیر سخنرانی‌تان کنید و هدفی داشته باشید که همواره به شما انگیزه بدهد! تا در نتیجه نه‌تنها فرایند سخنرانی برایتان حالت سفری ماجراجویانه داشته باشد، بلکه محتوای آن نیز قوی و تأثیرگذار باشد.

خلاصه کتاب
تا جای ممکن مخاطبان خود را بشناسید که بتوانید بهترین و مناسب‌ترین راه را برای انتقال پیامتان به آن‌ها بیابید. هرچه بیشتر درمورد آن‌ها بدانید، با هوشیاری بیشتری می‌توانید بر شکل‌گیری رویکردتان تأثیرگذار باشید.
در ادامه سؤالاتی را مطرح کرده‌ام تا وقتی که می‌خواهید برای سخنرانی آماده شوید، آن‌ها را از خودتان یا دیگران بپرسید. حتی اگر جواب‌های شما چندان دقیق و درست نباشد، همین که قبل از سخنرانی به آن‌ها فکر کرده باشید، بهتر از این است که حین سخنرانی یا پس از آن، متوجه آن‌ها شوید.
- تعداد مخاطبان حدوداً چند نفر است؟
- آیا در میان مخاطبان، کسی از نظر برخورداری از اطلاعات و تخصص درزمینهٔ موضوع سخنرانی‌تان هم‌سطح شماست؟ در غیر این صورت، مخاطبان در چه سطحی هستند؟
- آیا واژه یا عبارت تخصصی خاصی را در حرف‌هایتان به کار می‌برید که لازم باشد درمورد آن توضیح دهید؟
- آیا مخاطبان شما به میل خودشان در سخنرانی‌تان شرکت کرده‌اند یا حضورشان الزامی بوده است؟
- دلایل احتمالی حضور آن‌ها در سخنرانی‌تان چیست؟
- آیا موضوع سخنرانی شما با باورها و اعتقاداتی مرتبط است که ممکن است عده‌ای در مقابل آن مقاومت کنند؟ در این صورت، آن باورها چیست؟ برای مثال، اگر بخواهید درمورد عادت‌های زندگی سالم صحبت کنید، شاید باور بخشی از مخاطبان چنین باشد که «من آن‌قدر سرم شلوغ است که برای ورزش‌کردن وقت ندارم.»
- اگر طرز فکری دارند که باعث مقاومت‌کردن مخاطبان می‌شود، با چه راهکارهای خلاقانه‌ای می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا درمورد طرز فکرشان تجدیدنظر کنند؟
- آیا با فرهنگ آن‌ها آشنا هستید؟ چراکه برای طرز لباس‌پوشیدنتان، انتخاب شوخی‌ها و کل روند سخنرانی، باید فرهنگ جامعهٔ مخاطبان را در نظر داشته باشید.
- قرار است که از سخنرانی شما چه چیزی عاید مخاطبانتان شود؟
مشخصات
موضوع:روانشناسی و موفقیت
نویسنده:آماندا هنسی
مترجم:حنانه گرجی
ناشر:کوله پشتی
تعداد صفحه:216

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...