لذت کمتر داشتن

راهنمای داشتن یک زندگی مینیمال؛ چطور زندگی‌تان را مرتب، سازمان‌دهی و ساده کنید

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: تصور کنید ژنرال‌هایی هستیم که به میدان جنگ می‌رویم... این بخش به نگرش اختصاص دارد. پیش از آنکه وسایلمان... : «فایدهٔ واقعی وسایلتان را مشخص کنید» نگاهی به اطرافتان بیندازید؛ حداقل بیست یا سی وسیله...
  • مشخصات: موضوع:روانشناسی و موفقیت نویسنده:فرانسین جی مترجم:هدیه جامعه ناشر:کوله پشتی تعداد صفحه:240
98,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

تابه‌حال شده به گوشه‌وکنار منزلتان، به تمام وسایلی که خریده‌اید، به ارث برده‌اید یا هدیه گرفته‌اید، نگاه کنید و به‌جای لذت بردن احساس سردرگمی کنید؟ آیا نگران بدهی‌هایتان هستید و یادتان نمی‌آید که برای خرید چه وسیله‌ای بدهکار شدید؟ آیا آرزو می‌کنید کاش طوفانی به پا شود و تمام بی‌نظمی‌ها و به‌هم‌ریختگی‌های منزلتان را با خودش ببرد و به شما امکان یک شروع تازه را ببخشد؟ اگر این‌طور است بنابراین داشتن یک زندگی ساده و مینیمال راه نجات شما است.این کتاب به شما کمک می‌کند زندگی‌تان را تغییر دهید. اطرافتان را خلوت کنید. این کار باعث می‌شود روی وسایلمان کنترل داشته باشید. با این کار فضای خانه را بهینه می‌کنید و فقط وسایلی که کارایی دارند و به‌دردبخور هستند را نگه می‌دارید. خانه‌هایتان را طوری بازسازی می‌کنید که گنجایش و فضای خالی برای زندگی کردن داشته باشند. با این کتاب خودمان را از زیر سلطهٔ بی‌نظمی و شلوغی رها می‌کنیم و به آزادی می‌رسیم.

خلاصه کتاب
تصور کنید ژنرال‌هایی هستیم که به میدان جنگ می‌رویم یا ورزشکارانی هستیم که در آستانهٔ یک مسابقهٔ بزرگ قرار داریم: برای اینکه تمام تلاشمان را بکنیم و بهترین باشیم باید خودمان را ازلحاظ فکری و روانی برای چالش پیشِ‌رو آماده کنیم. در صفحات بعدی راز موفقیتمان را ارتقا می‌بخشیم: نگرش ساده‌زیستی.
این بخش به نگرش اختصاص دارد. پیش از آنکه وسایلمان را تحت‌کنترل بگیریم باید رابطه‌مان را با آنها تغییر دهیم. هر وسیله را برای خودمان معنا می‌کنیم، ضرورت و فایدهٔ بودنش را مشخص می‌کنیم و تأثیرش بر زندگی‌مان را می‌سنجیم. اصولی که یاد می‌گیریم کار دور ریختن وسایل را برایمان آسان‌تر می‌کند و مانع ورود وسایل جدید به خانه می‌شود. مهم‌تر از همه اینکه متوجه می‌شویم وسایلمان قرار است به ما خدمت کنند نه برعکس.
: «فایدهٔ واقعی وسایلتان را مشخص کنید»
نگاهی به اطرافتان بیندازید؛ حداقل بیست یا سی وسیله در نزدیکی و در دیدرس شما قرار دارد. این وسایل چه هستند؟ چطور سر از آنجا درآورده‌اند؟ هدف و فایدهٔ داشتنشان چیست؟
مشخصات
موضوع:روانشناسی و موفقیت
نویسنده:فرانسین جی
مترجم:هدیه جامعه
ناشر:کوله پشتی
تعداد صفحه:240

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...