اولریکا و هشت داستان دیگر

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: «برای مرد مجردی که پا به سن گذاشته، وعدهٔ عشق... در دام خطا نیفتادم و از او نپرسیدم که آیا در دلش ج... دست دردست به راهمان ادامه دادیم. گفتم: «درست مثل رؤیاست و من هرگز رؤیا نمی‌بین... اولریکا جواب داد: «مثل همان پادشاهی که هیچ‌وق... و لحظه‌ای بعد آوازش را شنیدم. گفتم: «مردم این سرزمین خیال می‌کنند کسی که در... او گفت: «و من در آستانهٔ مرگم.»»
  • مشخصات: موضوع:داستان و رمان نویسنده:خورخه لوئیس بورخس مترجم:کاوه میر عباسی ناشر:ماهی تعداد صفحه:94
40,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

«اولریکا و هشت داستان دیگر» ۹ داستان کوتاه از خورخه لوئیس بورخس است. این داستان‌ها از دو مجموعه کتاب شن و گزارش برودی بورخس انتخاب شده‌اند. و همه‌شان به غیر از داستان «دوئلی دیرگر» برای اولین بار است که به فارسی برگرداند شده‌اند. داستان «دوئلی دیگر» را قبلا زنده‌یاد احمد میرعلایی، به نام «پایان دوئل»، به فارسی ترجمه کرده است. داستان‌های این مجموعه از زبان اصلی (اسپانیایی) به فارسی برگردانده شده‌اند که شاید این هم برای نخستین بار باشد.

خلاصه کتاب
«برای مرد مجردی که پا به سن گذاشته، وعدهٔ عشق موهبتی است نامنتظر. معجزه مجاز است شرایطش را تحمیل کند. یاد ماجراهای عاشقانه در پوپایان۱۲ افتادم و خاطرهٔ آن دختر تگزاسی در ذهنم جان گرفت که مانند اولریکا موطلایی و رعنا بود و محبتش را از من دریغ کرده بود.
در دام خطا نیفتادم و از او نپرسیدم که آیا در دلش جایی دارم یا نه. فهمیدم که اولین مرد زندگی‌اش نیستم و آخرینش نیز نخواهم بود. این ماجرا، که چه‌بسا واپسین پیوند عاشقانهٔ زندگی‌ام بود، برای دخترک، این مرید پرشور و سرسخت ایبسن۱۳، تنها رابطه‌ای گذرا بود در میان بسیاری روابط دیگر.
دست دردست به راهمان ادامه دادیم.
گفتم: «درست مثل رؤیاست و من هرگز رؤیا نمی‌بینم.»
اولریکا جواب داد: «مثل همان پادشاهی که هیچ‌وقت خواب ندید، تا آن‌که ساحره‌ای او را در خوکدانی بستر داد.» سپس اضافه کرد: «خوب گوش بده، حالاست که پرنده‌ای بخواند.»
و لحظه‌ای بعد آوازش را شنیدم.
گفتم: «مردم این سرزمین خیال می‌کنند کسی که در آستانهٔ مرگ باشد می‌تواند آینده را ببیند.»
او گفت: «و من در آستانهٔ مرگم.»»
مشخصات
موضوع:داستان و رمان
نویسنده:خورخه لوئیس بورخس
مترجم:کاوه میر عباسی
ناشر:ماهی
تعداد صفحه:94

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...