گاندی چه می گوید

در باب خشونت‌پرهیزی، مقاومت و شجاعت

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: گاندی حقیقی البته زاهدی دست از دنیا شسته و عجیب وغ... گاندی حقیقی از خشونت بیزار بود، اما از بزدلی بیش ا... اگر مبارزهٔ خشونت‌پرهیز و شجاعت را همزمان تبلیغ می... نظریهٔ مشهور او، سَتیاگرَهَه، به نحو غلط‌اندازی سا... مگر این نظریه به معنی مقاومت عاری از خشونت در براب... با این حال، به کارگران و روستاییان فقیر و مفلوک هن...
  • مشخصات: موضوع:علوم سیاسی و روابط عمومی نویسنده:نورمن فینکلشتاین مترجم:محمد واعظی نژاد ناشر:ماهی تعداد صفحه:112
18,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

کتاب گاندی چه می‌گوید نوشته نورمن فینکلشتاین است که با ترجمه محمد واعظی‌نژاد منتشر شده است. بسیاری از مردم از گاندی حرف می‌زنند اما هیچ‌ چیز درباره طرز تفکر و نگاهش به زندگی نمی‌دانند. این کتاب نگاه گاندی است در باب خشونت‌پرهیزی، مقاومت و شجاعت.

خلاصه کتاب
گاندی حقیقی البته زاهدی دست از دنیا شسته و عجیب وغریب بود، اما در عرصهٔ سیاست هم در زمرهٔ زیرک‌ترین استراتژیست‌ها به شمار می‌آمد و نقاط ضعف و قوت ملت خود و دشمنان خود را بهتر از همهٔ معاصرانش می‌شناخت.
گاندی حقیقی از خشونت بیزار بود، اما از بزدلی بیش از خشونت نفرت داشت. آن دسته از هموطنانش را، که توان مقاومت بی‌خشونت را در خود نمی‌دیدند، تشویق می‌کرد که شجاع باشند و در مقابل کسانی که تحقیرشان می‌کنند و به حقوقشان تجاوز می‌کنند بایستند.
اگر مبارزهٔ خشونت‌پرهیز و شجاعت را همزمان تبلیغ می‌کرد، از این‌رو بود که باور داشت پرهیز از خشونت بیش از خود خشونت دل وجرئت می‌خواهد.
نظریهٔ مشهور او، سَتیاگرَهَه، به نحو غلط‌اندازی ساده است.
مگر این نظریه به معنی مقاومت عاری از خشونت در برابر پلیدی‌ها نیست؟ اما گاندی هرنوع توسل به قوهٔ قهرآمیز را مصداق خشونت می‌دانست.
با این حال، به کارگران و روستاییان فقیر و مفلوک هندی توصیه می‌کرد نیروی نهفته‌شان را بسیج کنند و طبقات استثمارگر را درهم بکوبند. در این کتاب می‌خوانید گاندی حقیقتا چه می‌گوید.
مشخصات
موضوع:علوم سیاسی و روابط عمومی
نویسنده:نورمن فینکلشتاین
مترجم:محمد واعظی نژاد
ناشر:ماهی
تعداد صفحه:112

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...