1984

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: اورول در فاصله ۱۹۲۹ تا ۱۹۳۵ با معلّمی در خانه‌ها و... دختر کشیش کتابی است که اورول خود سخت از آن بیزار ش... ساخت این کتاب از سنّت پیکارسک تبعیت می‌کند و صرفآ...
  • مشخصات: موضوع:داستان و رمان نویسنده:جورج اورول مترجم: کاوه میرعباسی ناشر:چشمه تعداد صفحه:349
120,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

کتاب 1984 اثر جورج اورول نشر چشمه

خلاصه کتاب
اورول در فاصله ۱۹۲۹ تا ۱۹۳۵ با معلّمی در خانه‌ها و معلّمی در مدارس خصوصی پایین شهر ــ مدارسی که در دختر کشیش تصویر هولناکی از آنها ارائه کرده است ــ و نیز با نوشتن کتاب و روزنامه‌نگاری، با زحمت توانست خودش را سرپا نگه دارد.
دختر کشیش کتابی است که اورول خود سخت از آن بیزار شد؛ دیگر آن را در فهرست آثار منتشرشده‌اش نمی‌آورد و می‌گویند که هر نسخه‌ای از آن به دستش می‌افتاد می‌خرید و از بین می‌برد. این کتاب به دو دلیل حال‌وهوایی متفاوت از دیگر آثارش دارد: اول به سبب درونمایه و تعالیم آن که بر این نکته پای می‌فشارد که آنچه مهمّ است ایمان است، چه این ایمان درست باشد چه نادرست؛ دوم از این جهت که شخصیت محوری آن یک زن است. اورول خودش را در مقام دختر کشیشی می‌نشاند که از مسائل جنسی کناره گرفته، و سخت از آن در هراس است؛ و این هراس او در سرزنشهای دائمی وجدانش هویداست. اگر دو صحنه دردناک وسوسه و اغوا را در زنده‌باد گیاهان آپارتمانی! و هزار و نهصد و هشتادوچهار به یاد بیاوریم، دیگر جای تردیدی برایمان نمی‌ماند که این هراس یکی از وجوه قوی سرشت خود اورول بوده است. درواقع، جوهر رمان را می‌توان داستان تلاش انسانی دانست که از برقراری تماس با جهان در هراس و سخت از آن بیزار است. این تماس به حدی دردناک است که فقط با وانهادن حافظه و هر چیز دیگر، ازجمله شهرت و اعتبار، میسّر می‌شود. سرانجام، فردی که در پی برقراری تماس است دست از تلاش برمی‌دارد و به ایمان پناه می‌برد ــ هر ایمانی که باشد، زیرا این ایمان هرچه باشد باز بهتر از بی‌حفاظ قرار گرفتن در معرض زندگی است.
ساخت این کتاب از سنّت پیکارسک تبعیت می‌کند و صرفآ مجموعه‌ای از ماجراهاست که در آن قهرمان زن از جایی به جایی می‌رود و حوادث مختلفی را پشت سر می‌گذارد. بدینسان، اورول توانست از تجارب خودش در کار رازک‌چینی در کنت۳۸، از نوانخانه‌های لندن، و از بدترین نوع مدارس خصوصی بهره بگیرد و پس‌زمینه‌های تیره وتار و تأثیرگذاری خلق کند و پیام اصلاح‌طلبانه‌ای را نیز، که به‌ندرت از اظهارش بازمی‌مانْد، در این اثر بگنجاند.
مشخصات
موضوع:داستان و رمان
نویسنده:جورج اورول
مترجم: کاوه میرعباسی
ناشر:چشمه
تعداد صفحه:349

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...