ندای کوهستان

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: این کتاب مانند داستان پریان می‌ماند که سر و ته شده... مرکزی‌ترین و پرطنین‌ترین شخصیت این رمان نه از سوی... با این حال دیو به او نشان می‌دهد که پسرش دارد با ب... برخی از نشریات بلافاصله پس از انتشار این کتاب از آ... روزنامه گاردین در معرفی رمان «ندای کوهستان...
  • مشخصات: موضوع:داستان و رمان نویسنده:خالد حسینی مترجم: مهدی غبرایی ناشر:ثالث تعداد صفحه:447
280,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

«ندای کوهستان» نوشته خالد حسینی ( - ۱۹۶۵)، نویسنده امریکایی افغان‌تبار است.داستان «ندای کوهستان» در ۱۹۵۲ در دهکده‌ای در افغانستان شروع می‌شود و تقریبا از همان ابتدا به شدت احساسات خواننده را درگیر می‌کند. محور اصلی کتاب داستان زندگی و روابط عبدالله، پسر ۱۰ ساله و «پری»، خواهر سه ساله‌ و تصمیم پدرشان برای فروختن پری به خانواده‌ای بی‌فرزند است و همین اتفاق سبب گره‌خوردن روایت‌های افراد مختلف در رمان حسینی می‌شود.عبدالله که خواهرش پری را بسیار دوست دارد، او را از دست می‌دهد. پری به یک خانواده ثروتمند و بی‌فرزند واگذار می‌شود و حتی بعدها از افغانستان به پاریس می‌رود. اما عبدالله هیچ‌گاه او را فراموش نمی‌کند و البته خانواده‌اش درگیر ماجراهای مختلفی می‌شوند و خودش هم سر از کالیفرنیا در می‌آورد.

خلاصه کتاب
این کتاب مانند داستان پریان می‌ماند که سر و ته شده باشد. در ابتدای داستان یک جدایی بسیار دردناک دارید و در پایان هم یک پیوستن دوباره پر از اشک، با این استثنا که آشکارسازی‌ها و پیوستن‌ها آن چیزی نیست که انتظارش را دارید.
مرکزی‌ترین و پرطنین‌ترین شخصیت این رمان نه از سوی یک فرد، بلکه از سوی یک دیو روایت می‌شود. زمانی که پسر محبوب یک روستایی از سوی این دیو ربوده می‌شود، او با وجود اینکه می‌داند ممکن است در این راه کشته شود، به دنبالش می‌رود تا پسرش را نجات دهد.
با این حال دیو به او نشان می‌دهد که پسرش دارد با بچه‌های دیگر با خوشحالی بازی می‌کند. اینجاست که پدر باید تصمیم بگیرد پسرش را در این شرایط در حالی که بسیار خوب از وی مراقبت می‌شود رها کند یا این که او را با خود به دهکده خشک و بیابان زده، به یک زندگی احتمالا بسیار کوتاه بازگرداند. او که راه چاره‌ای نمی‌بیند به دیو تهمت ظالم بودن می‌زند و دیو هم چنین پاسخ می‌دهد: «زمانی که به اندازه‌ای که من زندگی کرده ام زندگی کنی، متوجه می‌شوی که ظلم و خیرخواهی فقط سایه‌هایی از یک رنگ است».
برخی از نشریات بلافاصله پس از انتشار این کتاب از آن استقبال کرده و نوشتند «خالد حسینی به حرف منتقدان گوش داده است». اشاره آنها به نقدی است که بر هر دو رمان قبلی خالد حسینی وارد بود: داستان هر دو رمان گیرا بود اما پایان‌بندی آنها از نظر منتقدان ضعیف بود. ظاهرا در رمان سوم، خالد حسینی سعی داشته این مشکل را برطرف کند و موفق هم شده است.
روزنامه گاردین در معرفی رمان «ندای کوهستان» به نوآوری خالد حسینی در تقویت سنت رمان‌نویسی در افغانستان اشاره کرده و نوشته است: «افغانستان سنت رمان‌نویسی چندانی ندارد. بیشتر رمان‌هایی که از گذشته به فارسی نوشته شده‌اند در اوایل قرن بیستم و در ایران منتشر شده‌اند. اگر هم رمان‌نویسان پشتو وجود داشته باشند اثری از آنها در سطح جهانی نیست. اما خالد حسینی توانست به این سنت جان ببخشد».
مشخصات
موضوع:داستان و رمان
نویسنده:خالد حسینی
مترجم: مهدی غبرایی
ناشر:ثالث
تعداد صفحه:447

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...