ورونیکا تصمیم ‌می‌گیرد بمیرد

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: این‌طور به نظر می‌رسد که ورونیکا هرچه می‌خواهد در... این کتاب شنونده را از همان آغاز درگیر داستان می‌کن... ورونیکای عاشق پسری می‌شود و این عشق او را از پوچی...
  • مشخصات: موضوع:داستان نویسنده:پائولو کوئیلو مترجم:حسین نعیمی ناشر:ثالث تعداد صفحه:288
98,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

کتاب ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد اثر نویسنده‌ی محبوب برزیلی پائولو کوئیلو، زندگی دختری را روایت می‌کند که ظاهرا مشکلی در زندگیش ندارد، او دچار کسالت شده و تصمیم می‌گیرد بمیرد. ورونیکا، دختر جوانی‌ که‌ به‌ دنبال‌ مرگ‌ رفته، زندگی‌ را پیدا می‌کند. او نزدیک‌ یک‌ هفته‌ بین‌ زندگی‌ و مرگ‌ سرگردان‌ بود، ولی‌ بعدش آگاهی‌اش‌ از مرگ‌ باعث‌ می‌شود شدیدتر زندگی‌ کند و کارهایی‌ را انجام‌ دهد که‌ پیش‌ از آن‌ هرگز انجام نداده بود. ورونیکا به‌ آن‌ چه‌ ندارد می‌اندیشد و زندگی‌ خود را دوباره‌ ارزیابی‌ می‌کند.

خلاصه کتاب
این‌طور به نظر می‌رسد که ورونیکا هرچه می‌خواهد در اختیار دارد، اما شاد نیست. برای همین صبح روز 11 نوامبر سال 1997، تصمیم می‌گیرد بمیرد. با قرص خودکشی می‌کند و خودکشی‌اش شکست می‌خورد و برای درمان به یک مرکز روان‌پزشکی منتقل می‌شود، دکتر به او می‌گوید که تا چند روز دیگر می‌میرد.
این کتاب شنونده را از همان آغاز درگیر داستان می‌کند، قصه با همین ریتم تند تا آخر ادامه پیدا می‌کند تا از سرنوشت شخصیت محوری داستان، یعنی کسی که تصمیم گرفته خودش را بکشد، سر درآورد. کتاب ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد ، ورونیکا را در روزهای حساس زندگیش دنبال می‌کند، چرا که ورونیکا در کمال تعجب متوجه می‌شود که جذب بیمارستانی شده که در آن بستری است. در این شرایط چیزهایی را کشف می‌کند که قبلا هرگز جرات این را نداشت که آن‌ها را تجربه کند مانند نفرت، ترس، کنجکاوی، عشق… و این تجربه‌‌ها او را به تدریج به درک این حقیقت وادار می‌کند که هر ثانیه از زندگی‌اش، انتخاب میان مرگ و زندگی است.
ورونیکای عاشق پسری می‌شود و این عشق او را از پوچی رها می‌کند و میل به زندگی را کم‌کم در وجودش شعله‌ور می کند. تا اینکه دکترها اعلام می کنند ورونیکا بیشتر از یک ماه دیگر زنده نیست و او می‌فهمد که باید به این عشق بی‌سرانجام خاتمه دهد. این کتاب پائولو کوئلیو درباره‌ی کسانی است در قالب‌های معمول اجتماعی نمی‌گنجند. درباره جنون است و نیاز به یافتن راهی متفاوت برای زندگی، برای کسانی که اغلب با پیش‌داوری‌های دیگران آزار می بینند، فقط به این دلیل که مثل دیگران فکر نمی کنند.
مشخصات
موضوع:داستان
نویسنده:پائولو کوئیلو
مترجم:حسین نعیمی
ناشر:ثالث
تعداد صفحه:288

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...