بابا گوریو

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: در سال 1833، يک سال پيش از نگارش باباگوريو، تئوفيل...
  • مشخصات: موضوع:داستان و رمان نویسنده:اونوره دو بالزاک مترجم:مهدی سحابی ناشر:مرکز تعداد صفحه:352
195,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

داستان بابا گوریو كه فیلیپ برتو آن را "شاهكار نبوغ انسانی " می‌خواند، چون ستاره‌ای تابناك در میان سایر آثار بالزاك، نویسنده‌ی نامی فرانسه، می‌درخشد و بی‌شك از شاهكار‌های ادبیات جهانی به شمار می‌رود. در این داستان، بالزاك با قلمی موشكاف اجتماع خوش ظاهر و زشت نهاد عصر خود را توصیف می‌كند. قهرمانان بر‌جسته‌ی این داستان به عنوان مظهر و نمونه‌ی كامل افراد نوع خود شهرت جهانی یافته‌اند، مثلا " گوریو " نمودار بارزی از فداكار‌ی و از‌خودگذشتگی بی‌پایانی است كه از مهر پدری سر چشمه می‌گیرد. بالزاك در ترسیم روحیات قهرمانان این داستان چنان مهارت و استادی نشان داده است كه كم‌تر خواننده‌ای است كه از مطالعه‌ی آن متاثر نگردد و شاید همین قدرت تاثیر است كه " كلود فارر " عضو فرهنگستان فرانسه را واداشته تا بگوید : " این كتاب را نه فقط باید بزرگترین رمان فرانسه دانست، بلكه باید آن را بزرگ‌ترین رمان جهان به شمار آورد.

خلاصه کتاب
در سال 1833، يک سال پيش از نگارش باباگوريو، تئوفيل گوتيه از اين و آن می‌پرسيد: «آيا شما بالزاکی‌ايد؟» اين سؤال همين امروز هم پرسيدنی است و می‌تواند به نوعی ملاک تشخص تجـربه‌ی فرد باشد. شهرت و عظمت يک نويسنده در اين نيست که در حافظه‌ی ما به زندگی ادامه بدهد ــ که چندان از خطـر فراموشی دور نيست، در اين است که اثرش درون ما را چنـان اشغـال کرده باشـد که انگار اميدوار باشيـم ذهن مـا را درباره‌ی خودمان روشن کند، کليـد معمای زندگی‌مان باشـد، تا ژرفـای ناشناختـه‌ی روان‌مان نفـوذ کند و بخش‌های گنگ و تاريک‌مان را بيرون بکشد و به روشنايی بياورد. باباگوريو چنين کتابی است، و اين‌که گاهی گفته می‌شود «چکيده‌ی بالزاک است» گزافه نيست. بعيد است کسی پس از خواندنش «بالزاکی» نشود.
مشخصات
موضوع:داستان و رمان
نویسنده:اونوره دو بالزاک
مترجم:مهدی سحابی
ناشر:مرکز
تعداد صفحه:352

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...