دوپارگی ایگو در فرآیند دفاعی

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: شاید برای افرادی که با مفاهیم دوپارگی و همانندسازی... این برداشت پیش‏بینی تحولات این ایده است که در قالب... برای درک اهمیت شگرف این مفهوم و معنای آن در تاریخ...
  • مشخصات: موضوع:روانشناسی و موفقیت نویسنده:زیگموند فروید مترجم:مولود سلیمانی ناشر:نگاه تعداد صفحه:263
95,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

کتاب «دوپارگی ایگو در فرآیند دفاعی» نوشتۀ زیگموند فروید ترجمۀ مولود سلیمانی

خلاصه کتاب
شاید برای افرادی که با مفاهیم دوپارگی و همانندسازی فرافکن آشنایی ندارند و نیز افرادی که نسبت به آن تا حدی بی‏اعتنا بوده‏اند دشوار باشد که تأثیر تکان‏دهندۀ مقالۀ سال 1946 ملانی کلاین را با نام «یادداشت‏هایی دربارۀ برخی مکانیسم‏های اسکیزوئیدی» بر روان‌کاوانی که شیوه‏ کارشان نزدیک به اوست دریابند. در کنار آثار استثنایی و چشمگیر بیون، می‌توان گفت تاریخ سی‌سالۀ آیندۀ پژوهش براساس پدیدارشناسی و دلالت‏های این دو مفهوم اصلی نوشته خواهد شد.
این برداشت پیش‏بینی تحولات این ایده است که در قالب تحقیقات و تأملات اخیر تداوم می‏یابد و کتاب کنونی نیز گواهی بر آن است.
برای درک اهمیت شگرف این مفهوم و معنای آن در تاریخ نظریه و کار بالینی روان‌کاوانه نویسندگان مختلف این مجموعه که نامشان و توانایی‏شان در این زمینه نیاز به هیچ حرف اضافه‏ای ندارد، از ما دعوت می‌کنند در این راه به مفهوم بینامتنیت اوکتاویو پاز توجه کنیم. تاریخ معنای اصطلاح «دوپارگی» از روان‌پزشکی پیش از فروید تا او و از فروید و کلاین و فیربرن تا بیون، طولانی و پرفرازونشیب است. معنای این اصطلاح و درکی که نویسندگان مختلف از عملکرد آن داشته‏‌اند براساس خوانش‏های هم‌زمانی و در‏زمانی نویسندگان مختلفی که این کتاب را نوشته‏ اند متفاوت است.
مشخصات
موضوع:روانشناسی و موفقیت
نویسنده:زیگموند فروید
مترجم:مولود سلیمانی
ناشر:نگاه
تعداد صفحه:263

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...