طاعون

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: رویدادهاى شگفتى که موضوع بحث این گاه‏شمار است، در... باید اعتراف کرد خود شهر زشت و بدقواره است. چشم‏اند... راه ساده و راحت براى شناخت یک شهر این است که آدم ج...
  • مشخصات: موضوع:داستان نویسنده:آلبر کامو مترجم:جواد فیروزی ناشر:نگاه تعداد صفحه:380
195,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

بدی‌های موجود در جهان اغلب ناشی از ناآگاهی است … رنج‌آورترین و  مایوس‌کننده‌ترین نوع شرارت‌ها، آن شرارتی است که از ناآگاهی سر می‌زند و  فرد ناآگاه بر این باور است که همه‌چیزدان است و از این رو به خود اجازه  قتل و آدمکشی می‌دهد. روح یک قاتل، کور است و بدون روشن‌بینی، نه مهربانی  واقعی وجود دارد و نه عشق زیبا.

خلاصه کتاب
رویدادهاى شگفتى که موضوع بحث این گاه‏شمار است، در سال هزارونهصدوچهل…، در شهر وهران[1] رخ داد. از دید عموم، این رویدادهاى کمابیش نامتعارف در جایى که جایگاهشان نبود اتفاق افتاد. چراکه وهران در نگاه اول، شهری عادى و یکى از توابع و فرماندارى‏هاى فرانسوى در ساحل الجزایر است.
باید اعتراف کرد خود شهر زشت و بدقواره است. چشم‏اندازى آرام دارد و مدتى وقت لازم است تا آدم بتواند تشخیص دهد چه ویژگى‏اى آن را از دیگر شهرهاى تجارى نقاط گوناگون جهان متمایز مى‏کند. مثلاً چگونه مى‏شود شهرى را بى‏کبوتر و درخت و باغ تصور کرد که در آن نه صداى بال زدن پرنده‏اى و نه خش‏خشِ برگ درختى را مى‏توان شنید؟ مخلص کلام؛ مکانى بى‌بو و خاصیت! تنوع فصل‏ها را تنها از آسمان آنجا مى‏توان تشخیص داد. رسیدنِ بهار را فقط می‏توان از کیفیت هوا یا سبدهاى گلى که گل‏فروشان دوره‏گرد از حومه‏های شهر مى‏آورند خبردار شد؛ و این بهار بهاری است که آن را در بازارها جار می‏زنند و می‏فروشند. در طول تابستان، خورشید خانه‏هاى کاملاً خشکیده را به آتش مى‏کشد و سطحِ دیوارها را از خاکسترى تیره مى‏پوشاند و کسى نمى‏تواند تابستانش را مگر در پناهِ سایۀ کرکره‏هاى بسته سر کند. در پاییز برعکس، سیلِ گِل‌ولای به راه می‏افتد. اما تنها در زمستان است که می‏توان انتظارِ روزهاى خوش‌آب‌وهوا را داشت.
راه ساده و راحت براى شناخت یک شهر این است که آدم جست‏وجو کند ببیند مردم آنجا چگونه کار مى‏کنند، چگونه عشق مى‏ورزند و چگونه مى‏میرند. شاید در شهر کوچک ما، همین تأثیر آب‌وهواست که به تمامِ اینها با هم حال‌وهوایى پرتب‌وتاب و سودایى بخشیده است. یعنی مردم در عین کسالت و ملالت، تلاش مى‏کنند خود را به شرایط عادت دهند...
مشخصات
موضوع:داستان
نویسنده:آلبر کامو
مترجم:جواد فیروزی
ناشر:نگاه
تعداد صفحه:380

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...