یوگا (جاودانگی و رهایی)

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • خلاصه کتاب: میرچا الیاده در مقدمه این کتاب می‌گوید: «پس از سه سال تحصیل در دانشگاه کلکته تحت نظر... «کتاب در قالب کنونی خود برای خواننده عمومی و... بازهم در همین مقدمه در ارتباط با ضرورت شناخت یوگا... «واقعیت این است که برای مهم‌ترین پرسش اساسی د... مسئله جدی‌تر از این‌هاست: اساساً باید اندیشه‌ای را...
  • مشخصات: موضوع:ورزشی نویسنده:میرچا الیاده مترجم:مانی صالحی علامه ناشر:نیلوفر تعداد صفحه:567
275,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
خلاصه کتاب
میرچا الیاده در مقدمه این کتاب می‌گوید:
«پس از سه سال تحصیل در دانشگاه کلکته تحت نظر پرفسور سورندرانات داسگوپته و اقامتی شش ماهه در آشرام ریشی‌کِش در هیمالیا بود که تألیف این کتاب را آغاز کردم.»
«کتاب در قالب کنونی خود برای خواننده عمومی و خصوصاً مورخان ادبیان، روان‌شناسان و فیلسوفان نوشته شده است.»
بازهم در همین مقدمه در ارتباط با ضرورت شناخت یوگا می‌گوید:
«واقعیت این است که برای مهم‌ترین پرسش اساسی در فلسفه غرب (یعنی این پرسش که هند چه راه‌حلی برای تنش و اضطرابی پیشنهاد می‌کند که با درک تاریخمندی یا زمانمندی و ناپایداری برای انسان ایجاد می‌شود و چگونه انسان می‌تواند در این جهان بماند بدون آن‌که اجازه دهد زمان و تاریخ بر او غلبه و فرسوده و نابودش کند)، همه پاسخ‌هایی که اندیشه هندی ارائه می‌کند کم‌وبیش مستلزم داشتن دانش و شناختی نسبی از یوگا است. بنابراین پیداست که آشنایی فیلسوفان و محققان غربی با آن می‌تواند بسیار مهم باشد. باز هم تکرار میکنم: مسئله این نیست که یکی از راه‌حل‌های پیشنهادی در هند را به‌‌طور کامل بپذیریم. یک ارزش معنوی به شیوه مدل جدیدی از اتومبیل پذیرفته نمی‌شود. …
مسئله جدی‌تر از این‌هاست: اساساً باید اندیشه‌ای را بشناسیم و درک کنیم که از مهم‌ترین جایگاه در تاریخ اندیشه دینی و معنویت جهانی برخوردار بوده است.»
مشخصات
موضوع:ورزشی
نویسنده:میرچا الیاده
مترجم:مانی صالحی علامه
ناشر:نیلوفر
تعداد صفحه:567

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...